صرفه‌ جویی حدود ۲۱۰ میلیون مترمکعب گاز حاصل بازیابی گازهای مشعل

صرفه‌ جویی حدود ۲۱۰ میلیون مترمکعب گاز حاصل بازیابی گازهای مشعل

به نقل از شرکت ملی گاز ایران، یحیی فیضی در این باره گفت: شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد همسو با تحقق ماده ۴۸ قانون برنامه ششم توسعه و برای تحقق اهداف راهبردی خود، در سال‌های اخیر موضوع بازیابی گازهای ارسالی به مشعل را در دستور کار خود قرار داده و تاکنون حدود ۲۱۰ میلیون مترمکعب گاز بازیابی شده‌ است.

وی افزود: با تکمیل دو فاز از این پروژه در سال ۱۳۹۹، گازهای ارسالی به مشعل به بیش از ۲۶ میلیون مترمکعب رسیده بود که این مقدار در سال ۱۴۰۰ با مدیریت بهینه نشتی‌ها و در آستانه فاز سوم این پروژه، به ۱۹ میلیون مترمکعب کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد با بیان اینکه این مجموعه تاکنون گام‌های مؤثری برای بهره‌وری انرژی و کاهش انتشار آلایندگی‌های محیط زیستی برداشته است، ادامه داد: مقایسه دو سال گذشته نشان می‌دهد گازهای ارسالی به مشعل، ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار استاندارد مترمکعب کاهش یافته است.

فیضی تصریح کرد: پارسال نیز حدود ۴۶ میلیون مترمکعب گازهای ارسالی به مشعل در دیگ‌های بخار به‌عنوان سوخت استفاده و به همین مقدار در مصرف سوخت پاک صرفه‌جویی شد.

وی تأکید کرد: با بهره‌برداری کامل از پروژه‌های بازیابی گازهای ارسالی به مشعل از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا پایان فروردین‌ماه امسال، حدود ۲۱۰ میلیون مترمکعب گازهای ارسالی به مشعل بازیابی و به‌عنوان سوخت در دیگ‌های بخار واحد آب و بخار استفاده شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد با تأکید بر اینکه مدیریت بهینه منابع انرژی و حفاظت محیط زیست از راهبردهای این شرکت است، یادآور شد: اجرای این پروژه‌ها تاکنون سبب کاهش انتشار حدود ۳۸۷ هزار تن گاز گلخانه‌ای دی‌اکسید کربن به محیط شده است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *